Daugiabučių priežiūra – gyventojų sprendimas

Vadovaudamasi Vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 36 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, Raseinių rajono savivaldybės taryba pripažino netekusiu galios 2005 m. vasario 24 d. Raseinių rajono savivaldybės tarybos sprendimą Nr. (1.1)-TS-46 „Dėl rajono miestų, gyvenviečių tvarkymo ir želdinių priežiūros ir apsaugos taisyklių tvirtinimo“ bei patvirtino teritorijų tvarkymo ir švaros taisykles. Kaip jų laikomasi, kontroliuos seniūnai.

   Vieni gyventojai, kaip ir ankstesniais metais, patys pjauna žolę ir rūpinasi namų aplinka. Nesilaikančių teritorijų tvarkymo ir švaros taisyklių namų aplinka nuo liepos 1 d. pasirūpins daugiabučius administruojanti SĮ „Raseinių butų ūkis“.

   „Šį mėnesį yra rengiami dokumentai rangos darbų konkursui, kurį laimėjusi įmonė teiks šienavimo paslaugas. Už kiekvieno daugiabučio namo teritorijos žalių plotų priežiūrą gyventojams teks papildomai susimokėti. Šiuo metu gyventojai patiria tam tikrų nepatogumų, todėl norime iš anksto jų atsiprašyti ir juos kviečiame savo jėgomis susitvarkyti namų teritorijas, kol dar nepasirašyta sutartis su rangovu,“, – sakė SĮ „Raseinių butų ūkis“ direktorius Gytis Šulinskas.   

   SĮ „Raseinių butų ūkis“ gyventojams buvo išsiuntęs informaciją, kad nuo birželio 1 d. administruos  visus Raseinių rajono savivaldybėje esančius daugiabučius namus, kurių bendrijos nepasirašys Jungtinės veiklos sutarčių arba neįsteigs bendrijos. Tai įpareigoja 2014 m. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas. Į tai gyventojai sureagavo ir iš maždaug iš 210 daugiabučių namų per 100 namų gyventojai jau pasirašė Jungtinės veiklos sutartis ir patys rūpinasi savo nekilnojamojo turto technine būkle, bei bendrosiomis patalpomis.  Nepasirašiusieji šių sutarčių, ateinantį mėnesį gaus „Raseinių butų ūkio“ sąskaitas už daugiabučių namų bendrųjų patalpų techninę priežiūrą birželio mėnesį.

   „Žvelgiame ir į daugiabučių namų modernizacijos perspektyvą. Šiuo metu atnaujinami du objektai, netrukus darbai prasidės dar dviejuose. Raseinių mieste renovacija vyksta sklandžiai – iš viso per 2017–2018 metus bus renovuota 14 daugiabučių. Po pirmo etapo modernizacijos tvarkomos automobilių stovėjimo aikštelės ir jų aplinka. Miestas gražėja, atnaujintų namų gyventojus tenkina darbų kokybė, žmonės gyvena jaukiau, patogiau, jų būstų priežiūros išlaidos sumažėjo iki 70 procentų, o būsto vertė padidėjo iki trečdalio. Šildymo sąnaudos renovuotuose ir nerenovuotuose daugiabučiuose namuose skiriasi 2-3 kartus. Šiuose skaičiuose slypi atsakymas, kodėl renovacija turėtų susirūpinti ne tik Raseinių miesto, bet ir Ariogalos, kitų miestelių gyventojai. Jų energijos šildymo sąnaudos yra pakankamai didelės, bet jie ir toliau šaltuoju metų laiku šildo lauko orą“, – teigė G.Šulinskas.

Avarinė tarnyba

Informuojame, kad įvykus gedimui ar avarijai namo bendrųjų tinklų sistemose (šalto, karšto vandens, nuotekų, elektros) skambinkite šiais telefonų numeriais:

Techninis prižiūrėtojas

Vincas Miškinis

tel. +370 428 54 353
mob. tel. +370 620 34 499

Rekvizitai

Savivaldybės įmonė „Raseinių butų ūkis“
Maironio g. 10, Raseiniai LT-60151
Įm.kodas 302044607
PVM kodas LT100004459010
Tel. +370 428 51 561

© 2017 SĮ „Raseinių butų ūkis“          

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

dado