Įveikus iššūkius – dideli pokyčiai

Pagyvėjęs daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) procesas Raseiniuose susilaukė ir Lietuvos žiniasklaidos dėmesio. Pateikiame naujienų portalo Alfa.lt – vieno skaitytojų lankomiausių interneto svetainių šalyje – žurnalistės Dovilės Joneliūnienės rašinį „Renovuoti daugiabučiai džiugina ir mažų miestelių gyventojus“.

   Pastaruoju metu Raseinių rajone daugiabučių renovacijos programa įgauna didesnį pagreitį, todėl mieste vis daugiau buvusių sovietmečio „dėžučių“ virsta moderniais, patraukliais, šilumą taupančiais bei patogiais gyventi namais. Raseiniškiai džiaugiasi komfortu, o atnaujinti daugiabučiai džiugina akį.

   „Kol rengėmės namą prikelti antram gyvenimui, Raseinių mieste buvo vos keli modernizuoti pastatai. Tarėmės su jų gyventojais, ar mums verta eiti šiuo keliu, ir priėmėme naują iššūkį. Kažkiek reikėjo valios, kantrybės, kad ištvertume laikinus nepatogumus, bet dabar visi vargai jau pamiršti, nauji dalykai džiugina širdį. Šiuo metu daug kas jau yra padaryta, kad būtų jauku, malonu gyventi. Pats reguliuoji šilumą pagal jos poreikį ir savo finansines galimybes, naujais vamzdynais teka švarus geriamasis vanduo, kuo puikiausiai veikia nuotekų sistema, kuri iki renovacijos kėlė nemažai problemų“, – sakė namo savininkų bendrijos „Beržai“ pirmininkė Laimutė Pečkaitienė.

   Pasak Raseinių rajono savivaldybės Ekonomikos ir ūkio departamento direktorės Indrės Antanaitienės, aktyvūs susirinkimai su gyventojais ir jų informavimas apie daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programos naudą davė teigiamų rezultatų. Į Būsto energijos taupymo agentūrą nusiųstos 16 rajono daugiabučių namų (15 – Raseinių miesto ir 1 – Viduklės) paraiškos dalyvauti daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programos ketvirtame etape. Pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija kvietime numatytą lėšų sumą, todėl bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas. Kovo mėnesį paaiškės, ar numatyti atnaujinti Raseinių daugiabučiai namai pateks į valstybės finansinės paramos sąrašą.

   „Raseinių miestas labai pagražės. Be to, modernizuotų namų gyventojai turėtų sutaupyti per 50 proc. šilumos energijos ir išspręsti kitas juos kankinusias problemas. Pavyzdžiui, jiems neteks baimintis dėl pasenusių ir avaringų šalto vandens ir nuotekų vamzdynų – šie tinklai bus pakeisti naujais. Džiugu, kad šiame procese norą dalyvauti pareiškė ir labai prastos techninės būklės namų gyventojai Muziejaus gatvėje, pažymėti 2-uoju, 4-uoju ir 6-uoju numeriais. Juose bus pakeista ir elektros instaliacija, atliktas laiptinių remontas. Po renovacijos visi statiniai švytės kaip nauji ir juose įsikūrusiems žmonėms teiks didelį džiaugsmą“, – įsitikinęs „Raseinių butų ūkio“ direktorius Gytis Šulinskas.

   Pirmame renovacijos etape, kuriame nebuvo kvotų ir galėjo dalyvauti visi norintieji, buvo atnaujinti 7 Raseinių rajono daugiabučiai ir vienas – Viduklėje, 7 namai mieste modernizuoti antro renovacijos etapo metu. Trečiojo daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programos etapo metu Raseiniuose modernizuoti taip pat 7 namai.

Avarinė tarnyba

Informuojame, kad įvykus gedimui ar avarijai namo bendrųjų tinklų sistemose (šalto, karšto vandens, nuotekų, elektros) skambinkite šiais telefonų numeriais:

Techninis prižiūrėtojas

Vincas Miškinis

tel. +370 428 54 353
mob. tel. +370 620 34 499

Rekvizitai

Savivaldybės įmonė „Raseinių butų ūkis“
Maironio g. 10, Raseiniai LT-60151
Įm.kodas 302044607
PVM kodas LT100004459010
Tel. +370 428 51 561

© 2017 SĮ „Raseinių butų ūkis“          

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

dado