Atsinaujinsiantys Raseinių daugiabučiai gaus valstybės paramą

Šiemet ketvirtame etape 30 proc. valstybės finansavimą renovacijos (modernizacijos) rangos darbams gaus net 15 daugiabučių Raseinių mieste iš 310 visoje Lietuvoje. Daugiabutis Viduklėje pateko į 217 namų rezervinį sąrašą 70-uoju numeriu.

   Tai paaiškėjo Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) įvertinus ir sureitingavus daugiabučių atsiųstas paraiškas, kuriose ne mažiau kaip 55 proc. namo gyventojų turėjo pritarti, kad būtų rengiamas investicijų projektas, būtų galima pasirinkti energiją taupančias ir kitas priemones.

   Nustačius, kad 527 paraiškos viršija maksimalią kvietime numatytą sumą, buvo taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas pagal iš anksto numatytus kriterijus. Pirmenybė suteikta paraiškoms, kurios yra įrašytos į savivaldybių parengtą Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą. Papildomi kriterijai – aukštesnė energinio naudingumo klasė, efektyvumas, namo dydis, gyventojų aktyvumas pritariant investicijų planui.

   Daugiausiai būstų į finansuojamų projektų sąrašą pateko pagal pirmąjį kriterijų –168 daugiabučiai įrašyti į savivaldybių parengtas kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. Tarp aktyviausiųjų – ir Raseinių rajono savivaldybė, kuri, kaip ir Druskininkų, Jonavos, Švenčionių, Trakų ir Ukmergės rajonų savivaldybės, ketina daugiausiai atnaujinti tokių kvartalų. Pasak BETA vadovo Valiaus Serbentos, šie rezultatai rodo, kad jau kelerius metus iš eilės susiformavęs naujas požiūris į pastatų energinio efektyvumo didinimą įgauna realų pavidalą ir aiškiai nubrėžia pagrindines renovacijos kryptis ateičiai – didžioji dalis pastatų bus atnaujinama ne pavieniui, o kvartalais. Tai ne tik padeda papildomai sutaupyti energijos, bet ir pagerina aplinką daugiabučių kvartaluose.

   Raseiniškių rezultatai daugiabučių modernizacijos programos paskutiniame, ketvirtame, etape džiugina. Aktyvūs rajono daugiabučius administruojančios Savivaldybės įmonės „Raseinių butų ūkis“ darbuotojų susirinkimai su gyventojais, jiems pateikta išsami informacija apie šios programos tikslus, uždavinius, jos įgyvendinimą davė daug naudos – daugelis žmonių pasirinko galimybę žengti renovacijos keliu.

   „Kai mūsų rajoną pasieks valstybės parama, bus pradėtos šios programos įgyvendinimo procedūros. Modernizuotų namų gyventojai turėtų sutaupyti per 50 proc. šilumos energijos ir išspręsti kitas juos kankinusias problemas. Pavyzdžiui, jiems neteks baimintis dėl pasenusių ir avaringų šalto vandens ir nuotekų vamzdynų avarijų – šie tinklai bus pakeisti naujais. Be to, gyventojų pageidavimu, namuose bus pakeista elektros instaliacija, atliktas laiptinių remontas. Po renovacijos visi statiniai švytės kaip nauji, juose įsikūrusiems žmonėms bus jauku, patogu ir saugu gyventi“, – įsitikinęs SĮ „Raseinių butų ūkis“ direktorius Gytis Šulinskas.

   Jau dabar matyti akivaizdus skirtumas naudojant šilumos energiją tarp renovuotų ir nerenovuotų namų Raseinių mieste. Šių metų vasario mėnesio duomenimis, atsinaujinę namai buvo ekonomiškiausi – jų šildymo išlaidos nuo nerenovuotų kai kur skiriasi net 3,8 karto.

   Šilumos vartojimo ir mokėjimo už šilumą Raseinių daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose lentelė (2018 m. vasario mėn.).

Avarinė tarnyba

Informuojame, kad įvykus gedimui ar avarijai namo bendrųjų tinklų sistemose (šalto, karšto vandens, nuotekų, elektros) skambinkite šiais telefonų numeriais:

Techninis prižiūrėtojas

Vincas Miškinis

tel. +370 428 54 353
mob. tel. +370 620 34 499

Rekvizitai

Savivaldybės įmonė „Raseinių butų ūkis“
Maironio g. 10, Raseiniai LT-60151
Įm.kodas 302044607
PVM kodas LT100004459010
Tel. +370 428 51 561

© 2017 SĮ „Raseinių butų ūkis“          

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

dado